Skip to content

Z pamiętnika Au Pair #5 – Znowu jestem Au Pair w Hiszpanii

Witam Was już z pięknej, choć jeszcze nie tak słonecznej Hiszpanii. Dokładnie tydzień temu wylądowałam na lotnisku w Porto i razem z moim Hostem przyjechałam do Vigo, miasta, które przez wakacje będzie moim domem. Znów jestem au pair, więc postaram się pisać o tym trochę więcej. Mimo, że nigdy nie planowałam prowadzić bloga typowo aupairowego. Nie będzie tu informacji o tym jak się matchować z rodzinami, ani jak wygląda interview, ale będę tu pisać o moich przemyśleniach, fajnych przygodach i gorszych momentach podczas mojego pobytu tu, w Hiszpanii. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

7.06.2016 16:20

Na pytanie czy się boję zgodnie z prawdą odpowiadałam, że nie. Nie widziałam nic nadzwyczajnego w tej decyzji. Już raz to zrobiłam. A jednak z każdym dniem przeżywałam to coraz bardziej.

Na wyświetlaczu mojego telefonu zobaczyłam powiadomienie „1 day left”. A więc to już… Jutro o tej porze będę w samolocie. W drodze do spełnienia kolejnego marzenia. Nie wiem czego się spodziewać. Cokolwiek bym sobie nie wyobraziła, to wiem, że nie mogę być tego pewna. Chyba po raz pierwszy nie mam pojęcia jak to będzie. Zawsze wszystko dokładnie planowałam. Tym razem nawet nie próbuję. Ufam sobie i wierzę, że dobrze zrobiłam. O to przecież w życiu chodzi. Żeby podejmować wyzwania i korzystać z okazji. „Kto stoi w miejscu ten się cofa.”

Chyba się nie boję. Nie, na pewno się nie boję. Naprawdę wierzę w „będzie dobrze”, które powtarzam zawsze swoim bliskim. Rozpoczynam kolejny etap swojego życia. Ahoj przygodo!

Au pair w hiszpanii

Wiele się od zeszłego wtorku wydarzyło. To niesamowite jak bardzo człowiek może zmienić sposób myślenia i przewartościować swoje życie zaledwie w kilka dni. Ale dziś nie będę się na ten temat rozpisywać. Dziś w skrócie opowiem wam o mojej rodzinie i miejscu zamieszkania.

Może część z was to wie, inni może nie, ale nie mówię po hiszpańsku ani trochę. Znam kilka słówek, których nauczyłam się głównie przez ten tydzień. Z rodziną porozumiewam się po angielsku. Host mówi mniej więcej na takim poziomie jak ja. Hostka zna angielski w bardzo niewielkim stopniu. Dziewczynka (12 lat) rozmawia ze mną na różne tematy i bardzo dobrze się dogadujemy. Chłopiec (10 lat) również mówi dobrze. Niestety (a może i dobrze) chłopiec, który ma 7 lat prawie w ogóle nie zna angielskiego. Ciągle mówi do mnie po hiszpańsku, a ja odpowiadam mu tylko, że go nie rozumiem. Ale to nic. Myślę, że przez te kilka tygodni ja poprawię swój angielski i może nawet nauczę się czegoś po hiszpańsku, a oni również poprawią swoje umiejętności w posługiwaniu się obcym językiem. Właśnie dlatego program au pair to świetny pomysł zarówno dla dziewczyn jak i dla rodzin.

Mieszkam na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii. Póki co, pogoda mnie nie rozpieszcza, ale od soboty ma się poprawić. Bardzo mnie to cieszy, bo chcę się w końcu wybrać na plażę. Miasto jest przepiękne, ale więcej napiszę o nim w jednym z następnych postów. Cały czas robię zdjęcia, więc będzie co publikować. To kolejny plus tego wyjazdu. Możliwość fotografowania i oczywiście obserwowania nowych pięknych miejsc. Pomarańcze na drzewach, palmy w ogródkach, góry z każdej strony. W Polsce tego nie widziałam, więc zachwycam się każdą egzotyczną rzeczą i doskonalę swój warsztat fotograficzny.

Moja Host Rodzina jest wspaniała. Bardzo o mnie dbają. Chcą żebym czuła się tu jak najlepiej, żebym nie chodziła głodna i poznawała nowych ludzi. Poznałam już kilkoro członków dalszej rodziny, jak babcie z dziadkiem czy siostrę i siostrzenicę hostki. Wszyscy są bardzo mili i chętnie ze mną rozmawiają. Dzieci również nie sprawiają większych problemów. Młodszy chłopiec jest trochę nadpobudliwy i nie zawsze mnie słucha, ale wierzę, że będzie tylko lepiej.

Jak widzicie po tygodniu mogę śmiało stwierdzić, że jest mi tu dobrze. Cieszę się, że podjęłam decyzję o wyjeździe i spróbowałam czegoś nowego. Co będzie dalej? Śledźcie mnie na snapie, instagramie i przede wszystkim tu na blogu, bo będę dodawać posty systematycznie dwa razy w tygodniu. Pozdrawiam i życzę wam miłego dnia!


Instagram: powerpinkyx
Snap: powerpinkyx
FB: powerpinkyx
E-mail: olbrys_milena@wp.pl