Skip to content

Vigo – pierwsze wrażenie

Dwa tygodnie to wystarczająco długo abym mogła wypowiedzieć się na temat miasta, w którym obecnie jestem. Vigo jest miastem położonym w regionie Galicja w Hiszpanii nad zatoką Ria de Vigo (Atlantyk). Ukształtowanie terenu jest górzyste, co nadaje uroku temu miejscu. Z jednej strony ocean i piękne wyspy, z drugiej góry. Idealnie.

DSC_1047

Przez pierwsze dni pogoda była średnia. Kiedy w Polsce zaczynały się słoneczne dni – tu całymi dniami padało. Ostatnio było idealnie. Galicja jest deszczowa, ale lato tu jest piękne. Z tego co wszyscy mówią, nie jest zimno, ale nie jest też bardzo upalnie. Co prawda wilgotność powietrza jest wysoka, ale średnia temperatur to 24-26*C. Niestety nie miałam jeszcze okazji położyć się na plaży i opalać aby chociaż trochę dorównać kolorem skóry niektórym mieszkańcom Vigo.

Co jeszcze podoba mi się w Vigo? Palmy na każdym kroku. Egzotyczna roślinność. Drzewka pomarańczowe i cytrynowe na ulicy. Niesamowite widoki. Na góry, na ocean. Wąskie uliczki i kolorowe domki. Parki, skwery, małe sklepiki. Wszystko jest tu takie „hiszpańskie”. Dokładnie takie jak sobie wyobrażałam.

A ludzie? Wszyscy niesamowicie mili. Co prawda moja Hostka ma typowo hiszpański charakter, jest wybuchowa i temperamentna, ale i tak bardzo uprzejma. Każdy kogo poznałam pytał się mnie o wszystko. Nawet jak nie nie znali angielskiego zbyt dobrze, to starali się porozumieć ze mną na migi. To bardzo zabawne, ale oczywiście super miłe.

Czuję się tu świetnie. Mam wspaniałą Host Rodzinę, mieszkam w pięknym mieście, poznałam już kilka osób, z którymi mogę się spotkać w wolnym czasie. Na brak zajęć nie narzekam. Wszystko dokumentuje za pomocą telefonu i aparatu żeby móc się tym podzielić z Wami i mieć piękną pamiątkę na przyszłość. Pod koniec dnia siadam przy biurku i przerabiam zdjęcia oraz piszę w moim dzienniku różne spostrzeżenia i relację z całego dnia. Dzięki temu już mogę Was zapewnić, że będzie kilka fajnych wpisów z serii „Z pamiętnika Au Pair”. Wracam więc teraz do moich zajęć. Cały czas publikuję zdjęcia na instagramie i dodaję relację na Snapie. Więc zapraszam: powerpinkyx

IMG_20160610_190914

DSC_0961

IMG_20160610_190247

DSC_0992

DSC_0988

DSC_0750

DSC_0969

DSC_0971

DSC_0795  02

01

03