Skip to content

Spacer po hiszpańskich przedmieściach

Do mojego wyjazdu pozostało 39 dni, więc zanim będę Was zasypywać zdjęciami z Nowego Jorku, Bostonu i okolic, to pokażę Wam jeszcze trochę Hiszpanii, w której zostawiłam kawałek swojego serca.

Będąc latem w Hiszpanii na kilka dni przeniosłam się z zatłoczonego Vigo do małej miejscowości o nazwie Baiona. Pisałam o tym jak wspaniale zostałam tam przyjęta oraz o niesamowitych zachodach słońca. Jednak są jeszcze historie nieopowiedziane i zdjęcia nieopublikowane. Któregoś razu, kiedy zostałam sama wybrałam się na spacer po okolicy. Było to praktycznie samo południe, ale galijski klimat pozwalał na spacerowanie nawet, kiedy słońce było wysoko na niebie.

Wcześniej doświadczyłam już mieszkania na wsi, w wielkim mieście i oglądając te piękne hiszpańskie domki pomyślałam sobie, że jest jeszcze wiele rzeczy, które chcę w życiu zrobić, wiele miejsc, które chcę odwiedzić. Wtedy czułam się szczerze szczęśliwa. Przez chwilę nie miałam obowiązków, spacerowałam i cieszyłam się ciszą, spokojem. A okolica była tak urokliwa, że nie potrafiłam się powstrzymać przed robieniem zdjęć. Zobaczcie co udało mi się sfotografować oraz co tego dnia napisałam w swoim pamiętniku:

„Uświadomiłam sobie, że teraz, tu w Baionie mam takie życie jakiego pragnęłam. Basen, plaża, ocean, zachody słońca, imprezy, spotkania ze znajomymi. Nie potrafię żyć w przeciętny sposób. Jestem teraz w idealnym momencie mojego życia i muszę to kontynuować. Chcę spróbować w życiu wszystkiego. Mieszkać w lesie nad jeziorem. W nowojorskim lofcie. Na plaży w słonecznej Kalifornii. W małej wiosce i wielkim mieście. Chcę mówić po angielsku i hiszpańsku. Chcę próbować nowych rzeczy, poznawać ciekawych ludzi. Chcę czytać, pisać, robić zdjęcia, rozmawiać. Chcę spróbować wszystkiego. Chcę czuć, że żyję.”

Wiele jeszcze przede mną. Pierwszy krok w kierunku spełnienia tych planów właśnie stawiam. Lecę do Stanów i tam będę mogła próbować nowych rzeczy, nowej kultury. Tymczasem czekam i piszę do Was, bo tylko tyle mogę w tej chwili zrobić…


INSTAGRAM | FACEBOOK