Skip to content

Jedno zdjęcie na 3 sposoby – neony | Lightroom

W dzisiejszym poście pokażę Wam jak łatwo za pomocą kilku suwaków zrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów.

Poniższe zdjęcie zostało zrobione w Muzeum Neonu w Warszawie, a moją modelką jest Aleksandra, piękna dziewczyna i moja przyjaciółka. Jak widzicie zdjęcie w oryginale jest „wyprane” z kolorów, a ma wielki potencjał i aż prosi się o obróbkę. Oczywiście robione w formacie RAW. Manualne ustawienia: ISO 1600, f/4, 1/60s. Zobaczcie co udało mi się tu wyczarować :)

Oryginalne zdjęcie (jpg)

Po pierwsze: kadrowanie. Wiem, że najlepiej już zrobić dobrze wykadrowane zdjęcie, ale dopiero po przerzuceniu go na komputer stwierdziłam, że lepiej wygląda w taki właśnie sposób.

Podstawy: rozjaśnienie zdjęcia, kontrast, cienie w prawą stronę, światła w lewą, bielsze biele i czarniejsze czernie :) Odrobinę ociepliłam również zdjęcie zmieniając temperaturę i przesuwając suwak delikatnie w prawą stronę. Dodałam również różowego odcienia (z +6 do +21)

Czystość +20, podniesienie dynamiki i nasycenia.

Zabawa krzywymi. Poniżej schemat wszystkich krzywych, które zastosowałam do tego zdjęcia:

Czas na kolory. Jeśli chodzi o to zdjęcie to chciałam je utrzymać w kolorystyce róż-turkus. Ale poniżej znajdziecie instrukcje do zmiany kolorów na zupełnie inne :)

Dzielenie tonów, bardzo fajna opcja :)

Wyostrzenie i redukcja szumów.

Przedostatni punkt, czyli korekta obiektywu oraz efekt winiety.

Na koniec jeszcze delikatne podkreślenie kolorów, na których mi zależy i już.

Gotowe zdjęcie – moje ulubione z tej serii <3

To zdjęcie z łatwością można zmienić za pomocą ustawień kolorów. W kilka chwil przesuwając suwakami w prawo lub lewo można osiągnąć poniższy efekt:

Piękny fiolet :)

Tak samo w tym wypadku można to zdjęcie zamienić na żółto niebieskie :)

I jak?

Co sądzicie o takim tutorialu? Która kolorystyka podoba wam się najbardziej? Dawajcie znać w komentarzach. Jeśli macie jakieś pomysły o czym jeszcze mogę napisać odnośnie fotografii i obróbki zdjęć to śmiało podsuwajcie mi pomysły. Będę wdzięczna :)


INSTAGRAM | FACEBOOK